Periodontologia to dział stomatologii zajmujący się chorobami tkanek przyzębia:

  • dziąseł,
  • kości otaczających ząb,
  • cementu korzeniowego,
  • więzadeł mocujących ząb w zębodole.

Przez postępującą chorobę tego skomplikowanego aparatu mocującego ząb (paradontozę) dochodzi do jego rozchwiania, a potem nawet do jego wypadnięcia.

W naszych gabinetach leczenie paradontozy jest zależne od jej typu, stopnia zaawansowania i zaczyna się od usuwania przyczyn, a dopiero potem skutków!

Każdy Pacjent w przechodzi zabieg higieny profesjonalnej, podczas którego dokładnie usuwamy złogi naddziąsłowe i poddziąsłowe (scaling), polerujemy powierzchnię zębów i korzeni (root planing – piaskowanie) oraz zabezpieczamy je przed nadwrażliwością zabiegiem fluoryzacji. Następnie udzielamy dokładnej, indywidualnie dobranej instrukcji higieny. Kolejne etapy leczenia mają na celu usunięcie flory bakteryjnej i przywrócenie równowagi w kieszonkach dziąsłowych i kostnych oraz umożliwienie pojawienia się nowego przyczepu dziąsłowego.

W naszych gabinetach kładziemy bardzo duży nacisk na prawidłowy stan przyzębia wszystkich naszych pacjentów – także tych, którzy trafiają do nas z innej przyczyny.

Prosimy pamiętać, że u osób bez problemów z przyzębiem profesjonalne czyszczenie powinno być wykonywane raz na pół roku, a u osób z chorobą przyzębia nawet raz na 3 miesiące. Taka profilaktyka w krajach wysoko rozwiniętych spowodowała zmniejszenie występowania tej groźnej dla zębów choroby o ponad 40%.

call